25J4K7E, WIREWOUND RESISTOR, 4.7KOHM, 5W, 5%
370 руб.
- Производитель
- Arcol Ohmite
- Полное описание
20 Series Wirewound Axial Resistors
Ohmite 20 Series axial terminal resistors are durable and economical vitreous enamel coated resistors designed to withstand high humidity and temperature cycling. They offer the durability of a lead free conformal vitreous enamel coating and are ideal for computer, communications and industrial applications in which cost, quality, and reliability are key considerations.
Ohmite 20 Series axial terminal resistors are durable and economical vitreous enamel coated resistors designed to withstand high humidity and temperature cycling. They offer the durability of a lead free conformal vitreous enamel coating and are ideal for computer, communications and industrial applications in which cost, quality, and reliability are key considerations.
Пассивные Компоненты\Резисторы - Фиксированное Значение\Резисторы с Монтажом в Сквозное Отверстие
Технические параметры
| Класс Мощности | 5Вт |
| Сопротивление | 4.7кОм |
| Номинальное Напряжение | 330В |
| Стиль Корпуса Резистора | Axial Leaded |
| Допуск Сопротивления | 5% |
| Температурный Коэффициент | 30ppm/ C |
| Тип Элемента Сопротивления | ceramic |
| Линейка Продукции | 20 Series |
| Длина | 25.8мм |
| Технология | Моток проволоки |
| Производитель | Ohmite |
| Сопротивление | 4.7кОм |
| Температурный коэффициент | 30ч/млн/C |
| Размеры | 7 (Dia.) x 25.8 Lмм |
| Диаметр | 7мм |
| Максимальная рабочая температура | +350C |
| Минимальная рабочая температура | +25C |
| Вид оконцовки | Аксиальные |
| Серия | 25 |
| Максимальный температурный коэффициент | +30ч/млн/C |
| Минимальный температурный коэффициент | -30ppm/C |
| Вид чехла | Аксиальный, Керамический, Конформный |
| Номинальная мощность | 5W |
| Допуск | 5% |
| Вес, г | 1.588 |


