21023692401, SENSOR CONNECTOR, M8, RCPT, 4POS, SCREW
4 060 руб.
- Производитель
- Harting
- Полное описание
Harting M8 Connectors
From Harting, this screw coupling M8 Connector ensures a robust and reliable connection. This circular connector also features a high level of ingress protection, and is suitable for use in harsh environments.
From Harting, this screw coupling M8 Connector ensures a robust and reliable connection. This circular connector also features a high level of ingress protection, and is suitable for use in harsh environments.
Разъемы\Разъемы и Компоненты для Датчиков\Разъемы для Датчиков
Технические параметры
| Материал Контакта | Brass |
| Материал Корпуса Соединителя | Brass Body |
| Покрытие Контакта | Gold |
| Ток | 4А |
| Номинальное Напряжение | 30В |
| Монтаж Разъема Датчика | Straight Cable Mount |
| Размер Разъема для Датчика | m8 |
| Тип Контакта Датчика | Screw Socket |
| No. of Positions | 4 Positions |
| Sensor Connector Gender | Female |
| Plug/Socket | Socket |
| Voltage Rating | 30 V |
| Connector Size | M8 |
| Brand | Harting |
| Mating Type | Screw On |
| Contact Gender | Female |
| IP Rating | IP67 |
| Termination Method | Screw |
| Current Rating | 4A |
| Series | M8 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Number Of Contacts | 4 |
| Body Orientation | Straight |
| Вес, г | 27.22 |


