4797.0000, Разъем ввода питания, 4797 Series, Гнездо, 250 В AC, 16 А, Монтаж в Панель, Быстрое Соединение
330 руб.
- Производитель
- Schurter
- Полное описание
The 4797.0000 is a front-side screw-mount GST IEC J Outlet with 6.3x0.8mm quick-connect terminal. It is suitable for use in equipment according to IEC/UL 60950. The connector is equipped with a notch intended for use with the latching cordset. The cord latching system prevents against accidental removal of the cordset. The integration of light pipes in the appliance outlet provides status indication in smart PDUs. It is suitable for appliances with protection class I or II according to IEC 61140. The housing is made of black UL94V-0 thermoplastic.
• -25 to 70°C Operating temperature range
Разъемы\Разъемы Питания\Разъемы Питания
Технические параметры
| Тип Электрического Разъема | гнездо |
| Монтаж Разъема | Монтаж в Панель |
| Тип Оконцовки Контакта | Быстрое Соединение |
| Ток | 16А |
| Номинальное Напряжение | 250В AC |
| Линейка Продукции | 4797 Series |
| Тип разъема IEC | C19 |
| Тип соединителя | Гнездо |
| Номинальное напряжение | 250 В перем. тока |
| Производитель | Schurter |
| Номинальный ток | 20A |
| Тип монтажа | Монтаж на панель |
| Ориентация корпуса | Прямой |
| Вес, г | 21 |


