3-100-405, Разъем ввода питания, 6600-5 Series, Гнездо, 250 В AC, 10 А, Монтаж в Панель, Сквозное Отверстие
- Производитель
- Schurter
- Полное описание
The 3-100-405 from Schurter is a 6600-5 series IEC appliance outlet F with integrated light pipes. The new 6600-5 series IEC outlets are available with integrated pipe lines. An intelligent, space and cost saving solution for PDUs used in data centres and other multi-distributed power applications. It is approved by UL file number E103791, ENEC file number 40044597 and approval reference type 6600-5. The insulation cover suitable for appliances with protection class I accordance to IEC 61140.
• Light pipes N side (pre-assembled light pipes)
• Integrated light pipes for status indication
• Panel mount, snap-in version from front side
• 10A/250VAC, 50Hz IEC rating
• Dielectric strength is >, 1.5KVAC between L-N
• Operation temperature range from -25°C to 70°C
• IP-protection from front side IP 20 accordance to IEC 60529
• 1.7mm snap-in panel thickness
• Thermoplastic, black, UL 94V-0 housing
• PCB mounting terminal
Разъемы\Разъемы Питания\Разъемы Питания
Технические параметры
| Тип Электрического Разъема | гнездо |
| Монтаж Разъема | Монтаж в Панель |
| Тип Оконцовки Контакта | Сквозное Отверстие |
| Ток | 10а |
| Номинальное Напряжение | 250В AC |
| Линейка Продукции | 6600-5 Series |
| Тип соединителя | Внутренний |
| Номинальное напряжение | 250 В перем. тока |
| Производитель | Schurter |
| Метод оконцовки | PCB |
| Номинальный ток | 10A |
| Тип монтажа | С защелкой |
| Ориентация корпуса | Прямой |
| Вес, г | 12 |


