1-163037-0, Корпус разъема, Серия Commercial MATE-N-LOK, Гнездо, 3 вывод(-ов), 7.12 мм
44 руб.
- Производитель
- TE Connectivity (Tyco)
- Полное описание
The Commercial MATE-N-LOK series Connector utilizes a combination of pins and sockets intermixed in the receptacle and cap housings to achieve excellent electrical performance in a 0.2-inch (5.08mm) pitch design. Rated to 250VAC/VDC and 19A, this offer wire-to-wire, wire-to-panel and wire-to-board configurations. Housings feature positive polarization, positive locking and rear cavity identification for easy, error resistant assembly. Contacts are enclosed in the housings, have low mating force and are removable for system flexibility.
Разъемы\Штекерные и Гнездовые Разъемы и Компоненты\Корпусы Штекерных и Гнездовых Разъемов
Технические параметры
| Шаг контактов | 7.12мм |
| Тип Электрического Разъема | гнездо |
| Количество Положений | 3вывод(-ов) |
| Линейка Продукции | Серия Commercial MATE-N-LOK |
| Тип соединителя | Гнездо |
| Номинальное напряжение | 250 В переменного тока |
| Производитель | TE Connectivity |
| Материал корпуса | Полиамид |
| Метод оконцовки | Припой |
| CAD Drawing | 3D-модель CAD |
| Номинальный ток | 13A |
| Тип монтажа | Монтаж на плату в отверстия |
| Вес, г | 2.268 |


