964269-5, CONNECTOR CONTACTS 07AH5946
77 руб.
- Производитель
- TE Connectivity (Tyco)
- Полное описание
TE Connectivity HDSCS MCP 1.5K Tab Contacts with Single Wire Sealing System (SWS)
MCP 1.5K 1.6 x 0.6mm tab timer contacts with single wire sealing system (SWS) and modified stainless steel symmetric cantilever spring. These MCP 1.5K tab timer contacts have a 1.60 x 0.61mm mating interface area and mate with the MCP 1.5K contact system and can be also used in the heavy duty sealed connector series (HDSCS) and Micro Timer II connector systems.
MCP 1.5K 1.6 x 0.6mm tab timer contacts with single wire sealing system (SWS) and modified stainless steel symmetric cantilever spring. These MCP 1.5K tab timer contacts have a 1.60 x 0.61mm mating interface area and mate with the MCP 1.5K contact system and can be also used in the heavy duty sealed connector series (HDSCS) and Micro Timer II connector systems.
Разъемы\Автомобильные Разъемы и Компонентны\Контакты Автомобильных Разъемов
Технические параметры
| Пол Контакта | Pin |
| Материал Контакта | Bronze |
| Покрытие Контакта | Silver |
| Тип Оконцовки Контакта | Crimp |
| Максимальный Размер Провода AWG | 18AWG |
| Минимальный Размер Провода AWG | 20AWG |
| Тип соединителя | Вилка |
| Материал контактов | Сплав меди и олова |
| Производитель | TE Connectivity |
| Для использования с | Корпус разъема AMP MCP 1.5K |
| Покрытие контактов | Серебряный |
| Метод оконцовки | Обжим |
| Maximum Wire Size mm | 1мм |
| Серия | AMP MCP 1.5K |
| Minimum Wire Size mm | 0.5мм |
| Вес, г | 0.565 |


